Thursday, August 30, 2012

Täna, koolis..

..oli siis huvitav ER-i tund. Õpetaja pani kõik EESTI keelt rääkima. Kokkulepe sai siis selline, et mina õpin selle kursuse nimed ära ja nemad õpivad eesti keelt. Olime ühes suures ringis ja õpetaja kirjutas siis tahvlile(saksa keeles): Kuidas läheb? , Minul läheb hästi/halvasti, On sul täna aega?, Ja, Ei. Ja siis mina tõlkisin. Paar korda kordasid kõik ja siis kustutas õpetaja need tahvlilt ära. Visati üksteisele, siis neid lauseid öeldes palli ja ütlesid oma nimed. Lõpuks pidin mina nimesid ütlema, khmm mul on üli halb nimede-mälu.
Hiljem pidime kirjutama pabeile kolm lauset. Mina siis oma tavalised laused, et tartus on meil tigutorn jne. Ja siis pidime muutma sõnades tähtede järjekorda, nii et esimene ja viimane täht jäävad paika. Õpetaja võttis paberid ära ja jagas laiali. Pidime mõtlema ja siis lugema need laused nagu need alguses olid. Egas mina teadnud, et keegi ei tea mis on tigutorn :D.
Saksa keel mulle ka meeldib, need tunnid on nagu kirjanduse tunnid. Õpetaja on ka inglise keele õpetaja, nii et kui ma millegist aru ei saa siis ta saab mulle ilusasti seletada. Saksa keeles pidime ühte raamatut lugema-suht raske raamat on, tellisin amazonist inglise keelse :D. Üritasin küll saksa keeles , aga küsisin ka õpetajalt kas on okei kui ma selle inglise keeles loen :).
Sport oli mul väga halval ajal. Kell 17.30! Õnneks sain selle ümber muuta :D. Spordis mängisime rahvastepalli suurte jooga-pallidega. Suhteliselt huvitav.
Kirjutan homme veel:).

3 comments:

 1. No jah, Ellike, Tigutorn on meil tõesti Tartus, ja ainult Tartus... Seega nad ka vist ei teagi, mis see on :D :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma näitan pilti kõigile ja seletan, mis see on :D.

   Delete
 2. Hamburgis on ka tigutorn... samasugune näeb välja, nagu Tartu oma aga ma pole uurinud, kas nad seda kuidagi eriliselt nimetavad ka või mitte :)
  Hea, et keka said ära vahetatud!

  ReplyDelete